Dijital Pazarlama İçin Instagram’ın Önemli ?

by:

İnstagram

İnstagram ve Dijital Pazarlama

İnstagram 2010 yılında kurulduğunda asıl amacı fotoğraf ve video filtresi olarak kullanılmasıydı ancak kısa bir sürede instargram basit filtrelerden oluşmuş uygulamalardan fazlası olarak karşımıza çıktı. Peki bu durum nasıl oldu 2013 yılında instagram facebook tarafından satın alındı tam 1 milyar dolar değerle satın alınan instagram satın alınmadan önce 30 milyon üyesi bulunmaktaydı satın alınmasında dikkat çeken özelliği tam olarak da buydu. Satın alındıktan 2 yıl içerisinde yükseliş seyretmesiyle bu uygulama potansiyelini arttırması dikkat çekmeye başladı. 2018 yılına gelindiğinde facebook’un daha fazla ilgilendiği instagram sosyal paylaşım platfromu olarak kullanılmaya başladı öyle ki kullanıcılar tarafından oldukça fazla sevilmesiyle ünlü markaların popüler insanlarında burada kendilerine yer edinmesini sağladı böylelikle 1 milyar insana kısa sürede ulaştı. Günümüzde bu rakam 2 milyarı aşmaktadır farklı ve yaratıcı projeleri içerisinde barındıran instagram sahip olduğu kreatif özelliğini hiçbir zaman yitirmeyecek gibi gözükmektedir. Yenilik olarak karşımıza çıkan IGTV ve Story gibi farklı paylaşım özellikleri sunması instagrami her geçen gün kullanıcı tarafından sevilmesine ve çekici bir hal almasını sağlamaktadır. Bakıldığında instagramın değeri tahminlerin tam aksini göstermektedir rakamlar 100 milyar doları aşmış durumdadır öyle ki bu rakamlar sabit değildir her geçen gün kullanıcıyı içine çeken sosyal medyada yer edinmek isteyenlerin instagramı adeta birer kimlik ihtiyacı gibi edinmesi instagramın eskimeyecek bir platform olduğunu göstermektedir.

İnstagram’da Takipçi Nasıl Arttırılır ?

Sosyal medyanın en güzel yanı size güzel ve eğlenceli vakit geçirmenizi sağlamaktır ancak sosyal medya’da zaman geçirmenin yanında takipçi sahibi olmanın önemi günümüzde git gide artmaktadır paylaşımlarınızın kitleler tarafından takip edilmesi, beğenilmesi hem sizi iyi hissettirmekte hem de marka veya popüler bir hesap olma yolunda size oldukça fayda sağlamaktadır. Ancak instagramda takip arttırmanın pek çok yolu hilesi bulunmaktadır örnek olarak:İnstagram’da takipçi arttırma gibi bir arama yaparsanız karşınıza 1000 takipçi 20₺ veya 100 like 10₺ gibi yazılar, kampanyalar göreceksiniz. Bu tür reklamlar takip arttırmanın kolay yolu olarak gözükse güvenilirliğine şüpheyle bakılmaktadır. İnstagramda takipçinizin çok olması elbette önemlidir ancak takipçilerinizin organik bir trafikten gelmesi sayfanız üzerinde doğru etkiler bırakmakta faydalı olacaktır. İnstagramda istediğiniz takipçi sayısına ulaşmak için sabırlı ve kararlı olmanız gerekmektedir, sayfanızı güncel tutmalı ve sürekli ilgilenmeniz gerekmektedir. Düzenli olarak gönderiler paylaşmalı story ve IGTV gibi instagramın sunduğu yeniliklerde kendinizi göstermeniz gerekmektedir. Fakat bu tür şeylerle hiç uğraşmayıp çok daha hızlı bir şekilde tanınır olmak markanızı herkese sunmak istiyorsanız daha kolay ve güvenilirliği kanıtlı bir yöntem var; instagramda reklam yapmak sizi istediğiniz kitleye yönlendirebilir ve takipçi sayınızı arttırmada başarılı olabilirsiniz.

İnstagram İşletme Hesabı Neden Önemli ?

Günümüz dünyasında artık instagram hesabı kurmak ve instagramda paylaşım yapmak büyükten küçüğe herkes tarafından oldukça kolay ve eğlenceli olarak görülmektedir. En büyük işletmeden en küçük işletmeye kadar binlerce resmi instagram işletme hesabı bulunmaktadır. İşletmeler için oldukça önemlidir, çünkü müşterilere ulaşmanın en kolay ve en doğru yöntemi olarak karşımıza instagram işletme hesabı çıkmaktadır. İnstagram günümüzde milyonlarca insan tarafından aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Reklamcılık sisteminin artık sosyal medya hesaplarıyla yapılmaya başlaması instagramda reklam vermenin instagramda işletme hesabı sahibi olmanın da önemini arttırmaktadır. İnstagram en önemli özelliği her yaştan grubu kültürü içerisinde barındırıyor olabilmesi bu sayede işletmelerin hedef kitlesine ulaşmaktan fazlasını elde edebilmektedir.

İnstagram evrensel bir uygulama olarak sahip olduğu milyonlarca kullanıcı sayesinde kitlelere ulaşma yolunda harika bir uygulama olduğundan bahsetmiştik instagram’da bulunan işletme hesabı sayesinde ürünlerinizi ve markanızı kolaylıkla tanıtımını yapabilir ve sektörde yer edinebilirsiniz. Takipçi sayınızı farklı yöntemler ile yükseltebilirsiniz büyük kitlelere ulaştırabilir ve sosyal paylaşım platformunda işletme hesabının bireysel hesaplardan farklı olduğunda bilmeniz gerekmektedir. Örneğin hesabınızın ne kadar trafik aldığını bu özellikler sayesinde görmeniz mümkün. Bu sayede nabzı tutmuş oluyor ve kontrol sağlayabiliyorsunuz.

İnstagram’da Nasıl Reklam Verilir ?

Günümüz dünyasında teknoloji sayesinde her şeyin değişmesiyle pek çok alan ve sektör etkilenmektedir bununla birlikte sosyal medya sektöründe ki reklamların hızla değer kazanması reklamcılık sektörünün sosyal medyaya kaymasına neden olmuştur. Reklam sektörünü geliştiren ve değerini soysal medyada oldukça etkili kılan paylaşım uygulamaları sahip oldukları bu özellik ile çok büyük cirolar elde etmektedir. Elbette yüksek ciroların sebebi bu sosyal medya hesaplarında kullanıcıların aktif bir şekilde zaman geçirmelidir. İnstagram’da reklam vererek kısa bir sürede milyonlarca müşteriye ulaşabilir reklamınızın ulaşmasıyla da markanızın tanınırlığını arttırabilirsiniz.

İnstagram uygulamasında reklam vermek için sahip olduğunuz sitenin web sayfasından faydalanabilirsiniz. Oldukça basir birkaç işlem sayesinde istediğiniz konumda bulunan müşterilere kolaylıkla ürünlerinizi sunabilirsiniz. En ufak işletmeden en büyük holding bile bu yöntemi uygulamaktadır bugün büyük işletmelerin küresel bir yapıya sahip olması sayesinde ayakta durmakta ve halen büyük cirolar sahip olmasını sağlamaktadır. İnstagram da reklam vermenin diğer bir avantajı ise istediğiniz kesime kolaylıkla hitap edebilmek yeni kitlelere ulaşmak oldukça kolaylık olacaktır. Gerekli olan adımları uyguluyarak reklam verebilir ve kararlı bir şekilde ürünlerinizi tanıtmaya paylaşmaya devam ederseniz istediğiniz kitleye ulaşabilmenin yanında markanızın da tanınırlığını sağlayabilirsiniz. Sosyal paylaşım sitelerinin bu denli revaçta kullanılması hayatımızı da oldukça etkilemekte. Özellikle sanal arkadaşlığın bu yöntemler ile artması bizleri sosyal kılsa da reel ölçekte bunun pek mümkün olduğundan bahsedemeyiz. Sosyal paylaşım sitelerinin faydası olduğu kadar maalesef zararları da bulunuyor bu sebeple daha dikkatli ve verimli kullanmak doğru bir seçenek olacaktır.

TAKİPÇİ , BEĞENİ VE İZLENME PAKETLERİMİZİDE İNCELİYEBİLİRSİNİZ

İnstagram Türk Takipçi
Satın Almak için tıklayın.
Tiktok Takipçi
Satın Almak için tıklayın.
Ucuz İnstagram Takipçi
Satın Almak için tıklayın.
İnstagram Türk Beğeni
Satın Almak için tıklayın.
Tiktok Beğeni
Satın Almak için tıklayın.
Tiktok İzlenme
Satın Almak için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TAKİPÇİ SATIN ALMAK İSTERMİSİNİZ ?
Instagram takipçi satın almak istiyorsanız, kurumsal altyapımızla en güvenli şekilde ucuz beğeni, takipçi hizmetleri ve size özel çözümler üretmekteyiz. Fenomen olmak için aradığınız çözüm olabiliriz.
YUKARIDAKİ SECENEKLERDEN HIZLICA İSTEDİĞİNİZ HİZMETİ SATIN ALABİLİRSİNİZ
YUKARIDAKİ SECENEKLERDEN HIZLICA İSTEDİĞİNİZ HİZMETİ SATIN ALABİLİRSİNİZ
TAKİPÇİ SATIN ALMAK İSTERMİSİNİZ ?
Instagram takipçi satın almak istiyorsanız, kurumsal altyapımızla en güvenli şekilde ucuz beğeni, takipçi hizmetleri ve size özel çözümler üretmekteyiz. Fenomen olmak için aradığınız çözüm olabiliriz.
YUKARIDAKİ SECENEKLERDEN HIZLICA İSTEDİĞİNİZ HİZMETİ SATIN ALABİLİRSİNİZ
YUKARIDAKİ SECENEKLERDEN HIZLICA İSTEDİĞİNİZ HİZMETİ SATIN ALABİLİRSİNİZ